Detaje të reja nga atentati në Laç, kamerat filmojnë 4 autorë të maskuar dhe të veshur si policë

Publikuar tek: aktualitet, më 14:03 01-06-2020 Detaje të reja nga atentati në Laç, kamerat filmojnë 4 autorë të maskuar dhe të veshur si policë Pamje nga vendngjarja

Zbardhen detaje të reja nga atentati në një hotel në Laç ku mbetën të vrarë biznesmeni Paulin Gjergji dhe Bujar Lika.

Fillimisht u raportua se autori i kësaj ngjarje të rëndë është Kreshnik Tusha, i cili mbeti i plagosur edhe vetë. Mirëpokamerat e sigurisë kanë filmuar katër persona gjatë atentatit të cilët ishin të maskuar dhe të veshur me uniformë policie.

Policia ende nuk ka një pistë hetimi lidhur me vrasjen ku u ekzekutuan me 5 plumba 2 viktimat, por dyshohet se atentati është paguar nga persona të tjerë që kanë pasur konflikte me to.

LEXO EDHE:https://www.newsbomb.al/bresheri-plumbash-ne-rrugen-lac-mamurras-vdes-nje-person-plagoset-vet-atentatori-dhe-nje-tjeter-forca-te-shumta-policie-nisen-nga-tirana-emrat-208462

Screenshot_6_copy.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0095241069793701
array(1) { ["section"]=> string(102) "detaje-te-reja-nga-atentati-ne-lac-kamerat-filmojne-4-autore-te-maskuar-dhe-te-veshur-si-police-208626" }