DETAJE TË REJA nga ekzekutimi i Devi Kasmit, Prokuroria ZBARDH lëvizjet e grekut

Publikuar tek: aktualitet, më 13:50 04-02-2018 DETAJE TË REJA nga ekzekutimi i Devi Kasmit, Prokuroria ZBARDH lëvizjet e grekut

Prokuroria ka zbardhur lëvizjet e grekut Efthymiou Efthymious, i cili e ekzekutoi 42-vjeçarin Devi Kasmi poshtë banesës së tij. Nga hetimet e Prokurorisë rezulton se greku është arratisur pas vrasjes me një furgon të bardhë.

Sakaq, thuhet se furgoni është blerë nga Elton Halipaj në Fushë-Krujë 42000 euro dhe se lekët i ka paguar Dinellari.  

Ndërsa ky i fundit mësohet të ketë thënë se e mori grekun në furgon, por nuk dinte asgjë për vrasjen.

Devi Kasmi u vra poshtë banesë së tij më 29 janar nga shtetasi grek, i cili nga hetimet rezulton vrasës me pagesë. Dyshohet se ekzekutimi i 42-vjeçarit u bë për shkak të prishjeve të pazareve të drogës.

Ndërsa, të hënën pritet që të jepen masat e sigurisë për të arrestuarit. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Dalin PAMJET e Urës HISTORIKE të ZAGORISË/ Dje u filmua për herë të fundit, sot nuk ekziston më
Frikë nga sëmundjet kancerogjene, banorët i frikësohen vdekjeve të shumta »
Article Logic
Execution time: 0.012129783630371
array(1) { ["section"]=> string(86) "detaje-te-reja-nga-ekzekutimi-i-devi-kasmit-prokuroria-zbardh-levizjet-e-grekut-109096" }