DETAJE të reja nga vrasja makabër në Këlcyrë, flet kryeplaku fshatit

Publikuar tek: aktualitet, më 10:34 07-03-2017 DETAJE të reja nga vrasja makabër në Këlcyrë, flet kryeplaku fshatit

Të tjera detaje kanë dalë në dritë pas krimit makabër në Këlcyrë ku 30-vjeçari, Alban Voda i preu kokën me thikë 65-vjeçarit, N. Hoxha.

Kryeplaku i fshatit Asllan Sako ka thënë për 'News24' se të dyja familjet kishin mardhënie të mira, por para një viti Voda  e kishte dhunuar Hoxhën.

Sipas kryeplakut të fshatit fillimisht Voda e ka qëlluar me thikë në brinjë viktimën dhe më pas i ka prerë kokën, por nuk dihet ende se cili ka qenë shkaku i konfliktit mes tyre. 

Alban Voda kishte qenë ish-komando në Afganistan dhe ishte kthyer vetëm 3 vite më parë, kohë nga e cila kishte shfaqur probleme mendore por nuk kishte kartelë mjeksore për to. 30-vjeçari u arrestua menjëherë pas krimit dhe dëshmoi në polici se e vrau Hoxhën pasi ai klishte tentuar ta mbyste me një kokërr ulliri.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Furtunë në Vlorë, paralizohet trafiku detar, deti shkon deri në 7 ballë
Krimi horror në Bërzhitë, rrëfehen të afërmit: E gjetëm të lidhur këmbë e duar dhe me qese në kokë »
Article Logic
Execution time: 0.012028932571411
array(1) { ["section"]=> string(73) "detaje-te-reja-nga-vrasja-makaber-ne-kelcyre-flet-kryeplaku-fshatit-71040" }