DETAJE të reja nga VRASJA në Korçë, si nisi sherri jashtë lokalit

Publikuar tek: aktualitet, më 09:23 18-01-2019 DETAJE të reja nga VRASJA në Korçë, si nisi sherri jashtë lokalit

Detaje të reja janë zbardhur nga vrasja që tronditi Korccën mbrëmjen e djeshme.

 Altin Balliun, i cili u qëllua me armë zjarri gjatë një sherri në lokal duke gjetur vdekjen në vendin e ngjarjes.

Mësohet se krimi ndodhi jashtë lokalit, në periferi të qytetit, në një zonë të banuar. Ndërsa policia tha se ka identifikuar autorin e ngjarjesi cili është Algert Mustafa dhe po punohet për kapjen e tij.

Sipas policisë, vrasja ndodhi pas një konflikti që viktima ka pasur me autorin e ngjarjes, ndërsa mësohet se makina luksoze e viktimës është me targa AA 947 VA.

Sipas burimeve nga grupi hetimor, autori ka qëlluar fillimisht me një plumb në makinën e viktimës. 35-vjeçari ka dalë nga makina dhe ka tentuar të largohej në këmbë nga personi që e ndiqte me armë.

Pas disa metrave nga vendi i konfliktit, autori e ka ndjekur të riun dhe e ka qëlluar me një plumb duke i shkaktuar plagë vdekjeprurëse.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ngujimi i studentëve vazhdon, ja çdo të ndodhë sot tek Filologjiku
Gjendet në Itali skelet i murosur në vilë, dyshohet shqiptar »
Article Logic
Execution time: 0.01249098777771
array(1) { ["section"]=> string(71) "detaje-te-reja-nga-vrasja-ne-korce-si-nisi-sherri-jashte-lokalit-149295" }