Detajet para ceremonisë, punonjëset e Pallatit të Brigadave duke pastruar vendin e ceremonialit

Publikuar tek: fcb-bomb, më 16:32 27-05-2015 Detajet para ceremonisë, punonjëset e Pallatit të Brigadave duke pastruar vendin e ceremonialit Perpara mberritjes se kryeministrit serb. foto: Armando Babani

Një foto sa artistike, aq edhe domethënëse është servirur nga fotografi Armando Babani, nën diciturën: “Pritje”. 

Sikurse duket qartë nga foto, gjithçka është bërë gati që kryeministri serb Aleksandër Vuçiç të mbërrijë në Pallatin e Brigadave për ceremonialin me kryeministrin shqiptar dhe kalimin përpara rojës së nderit.

Eshtë një punëtore e Pallatit të Brigadave, që me fshesë në dorë, është duke pastruar deri në imtësi podiumin ku do të hipin dy kryeminstrat dhe do të dëgjojnë himnin. E një nga përfaqësuesit e Gardës, është aty me kokën pas, për të ndjekur çdo detaj. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.021239995956421
array(1) { ["section"]=> string(100) "detajet-para-ceremonise-punonjeset-e-pallatit-te-brigadave-duke-pastruar-vendin-e-ceremonialit-12088" }