Detaji interesant, fushatë gjatë Ramazanit dhe votime për Bajram

Publikuar tek: aktualitet, më 19:48 18-05-2017 Detaji interesant, fushatë gjatë Ramazanit dhe votime për Bajram

Pas marrëveshjes së mëngjesit të sotëm mes Bashës dhe Ramës u arrit që përveç të tjerave të shyhej data e zgjedhjeve nga 18 qershori për në 25 qershor.

Përveç gjithë aspekteve të tjera të lakuara në diskursin e politikës dhe të medieve, një detaj tejet intersant që përkon me 26 maijn dhe 25 qershorin (ndoshta rastësor) është fakti që fushata zgjedhore  këtë radhë do të zhvillohet përgjatë muajit të shenjtë për muslimanët, Ramazanit dhe që data e zgjedhjeve përkon fiks me një nga festat më të rëndësishme për komunitetin mysliman siç është festa e Bajramit të Madh.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Aksident i rëndë, makina përplas për vdekje 68 vjeçarin
Ngatërresa që i bëri lëmsh të gjithë teksa prisnin zbardhjen e marrëveshjes Rama-Basha. Gazetari "flakë i kuq" nga sikleti »
Article Logic
Execution time: 0.01092004776001
array(1) { ["section"]=> string(69) "detaji-interesant-fushate-gjate-ramazanit-dhe-votime-per-bajram-79126" }