Detaji interesant, Ramës ia bënë dhuratë fanellën, Kandreva shënon golin për Italinë

Publikuar tek: sport, më 08:04 10-10-2017 Detaji interesant, Ramës ia bënë dhuratë fanellën, Kandreva shënon golin për Italinë

Mund të jetë një rastësi, por duket se ato po e ndjkim më shumë se zakonisht kryeministrin shqiptar Edi Rama.

Në fillim ishte rastësia që kur Rama ndodhej në stadium kombëtarja humbet. Por sot ajo mund të konsiderohet vërtet e çuditshme është një tjetër fakt interesant.

Disa orë para fillimit të ndeshjes në Shkodër u zhvillua një ceremoni ku i pranishëm ishte dhe kreu i qeverisë. Presidenti i FIGC, Carlo Tavechio i dhuroi Ramës një bluzë të Kandrevës, kjo dhe për shkak të origjinës së tij të largët arbëreshe.

Por rastësia këtë herë është vërtet shumë e çudtishme, pasi ishte po Kandreva ai që shoi golin e vetëm dhe të fitores për Italinë mbrëmë në “Loro Boriçi”.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0069229602813721
array(1) { ["section"]=> string(88) "detaji-interesant-rames-ia-bene-dhurate-fanellen-kandreva-shenon-golin-per-italine-95333" }