DETI/ Bushati thirret në seancën dëgjimore, i pranishëm edhe një NEGOCIATOR

Publikuar tek: politike, më 15:48 27-02-2018 DETI/ Bushati thirret në seancën dëgjimore, i pranishëm edhe një NEGOCIATOR

Ministri i Punëve të Jashtme, Ditmir Bushati është thirrur ditën e mërkurë për të dhënë informacione të thelluara për marrëveshjen e detit me Greqinë në Komisionin e Jashtëm.

Bushatit i është kërkuar pjesmarrja në komision për të dytën herë nga Mimi Kodheli, kryetarja e komisionit. Ministri mësohet se do të paraqesë para anëtarëve të tjerë, raportet e marrëveshjes.

Sakaq është bërë e ditur pjesëmarrja e Glevin Dervishit, këshilltar i ministrit Bushati si dhe e Armand Skapit njërit prej 12 negociatorëve të marrëveshjes së kufirit detar me Greqinë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01295804977417
array(1) { ["section"]=> string(80) "deti-bushati-thirret-ne-seancen-degjimore-i-pranishem-edhe-nje-negociator-111648" }