Deti i dallgëzuar, dëme të shumta në Radhimë dhe Orikum

Publikuar tek: aktualitet, më 09:03 24-12-2019 Deti i dallgëzuar, dëme të shumta në Radhimë dhe Orikum

Prej disa ditësh në Shqipëri ka dominuar moti i keq, ku nuk kanë munguar as dëmet e shumta.

Së fundmi, deti i dallgëzuar ka shkaktuar dëme në zonën e Radhimës dhe Orikumit.

Mësohet se në Radhimë është dëmtuar një gomone dhe një anije peshkimi.

Kujtojmë që ditën e djeshme dolën nga shtrati disa lumenj si Ishëm apo Vjosa.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « SQARIMI/ Lehtësirat tatimore për rastet e 'Gjendjes së fatkeqësisë natyrore'
Fluks emigrantësh në doganën e Kapshticës, 5532 qytetarë janë kthyer në Shqipëri vetëm brenda 24 orëve »
Article Logic
Execution time: 0.013017177581787
array(1) { ["section"]=> string(61) "deti-i-dallgezuar-deme-te-shumta-ne-radhime-dhe-orikum-190224" }