Deti i trazuar nga moti i keq, ndryshon orari i trageteve në linjën Durrës-Bari

Publikuar tek: aktualitet, më 22:29 24-01-2021 Deti i trazuar nga moti i keq, ndryshon orari i trageteve në linjën Durrës-Bari Ilustruese

Moti i keq dhe reshjet intensive të shiut në orët e fundit kanë sjellë edhe pasojat e para në vend.  

Shiu ka shkaktuar detë të trazuar dhe si pasojë do ketë pengesa për udhëtimin e trageteve të linjës Durrës-Bari.

Burime nga Autoriteti Portual bëjnë me dije se, të dy tragetet që shkojnë drejt Barit, GNV Allegara dhe FB Bari, do të nisen mëngjesin e nesërm në orën 06:00, ndërsa trageti I linjës Durrës-Ancona, “Al Claudia”, ora 17:30.

Të njëjtën gjë do të bëjnë edhe tragetet e linjës Bari-Durrës.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Aksident i rëndë në aksin Pogradec-Korçë , makina përplas për vdekje këmbësorin (EMRI)
Ardit Gjebreas i del situata nga kontrolli: Ju kërkoj ndjesë, nuk më ka ndodhur që 9 vite »
Article Logic
Execution time: 0.01286506652832
array(1) { ["section"]=> string(85) "deti-i-trazuar-nga-moti-i-keq-ndryshon-orari-i-trageteve-ne-linjen-durres-bari-236245" }