Deti/ Zbardhet takimi i Metës me Komisionin e Jashtëm, ja ç’ka thënë presidenti

Publikuar tek: barometri, më 07:35 03-03-2018 Deti/ Zbardhet takimi i Metës me Komisionin e Jashtëm, ja ç’ka thënë presidenti

Presidenti i Republikës, Sh.T.Z Ilir Meta zhvilloi sot një takim me deputetët e Komisionit parlamentar për Politikën e Jashtme, për marrëveshjen e detit me Greqinë.

Presidenti Meta nënvizoi rëndësinë e marrëdhënieve dhe të fqinjësisë së mirë me Greqinë  dhe informoi deputetët me qëndrimin e tij ndaj kësaj çështjeje duke nënvizuar se për arritjen e një marrëveshjeje të drejtë dhe të qëndrueshme, kërkohet bashkëpunim dhe seriozitet nga të gjitha institucionet.

Presidenti Meta vlerëson frymën bashkëpunuese dhe konstruktive, që karakterizoi bashkëbisedimin me deputetët e Komisionit parlamentar për Politikën e Jashtme.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010756015777588
array(1) { ["section"]=> string(84) "deti-zbardhet-takimi-i-metes-me-komisionin-e-jashtem-ja-c-ka-thene-presidenti-112038" }