Dezertuan nga fushëbeteja, ISIS vret luftëtarët e vetë

Publikuar tek: bota, më 08:35 13-01-2016 Dezertuan nga fushëbeteja, ISIS vret luftëtarët e vetë

Terroristëve të ISIS u ka kushtuar jetën humbja e betejës për qytetin e Ramadit në Irak.

Mas mësymjes nga forcat ushtarake irakene për të rimarë qytetin e Ramadit që kontrollohej nga militantët e ISIS, disa prej tyre humbën jetën në luftimet 2 ditore ndërsa pjesa tjetër u largua nga qyteti por pa e ditur që i priste një fat më i keq.

Kur janë ktheyr në Raqqa, ata u dënuan për dezertim nga fushëbeteja dhe u dogjën të gjallë në qendër të qytetit. Dëshmitarët thanë se ndihen të tmerruar. “Të gjithë jetojnë me frikë, askush nuk e di se kush do e ketë rradhën, burrë, grua apo fëmijë”, tha një prej banorëve.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « 11 plazhet më të veçantë në botë (Video)
Arrestohen 3 shtetas rus në Turqi »
Article Logic
Execution time: 0.011360168457031
array(1) { ["section"]=> string(59) "dezertuan-nga-fushebeteja-isis-vret-luftetaret-e-vete-29861" }