“Dhe për sekretaren lozonjare që po nuk e puthe bëhet nervoze”... Juria i jep unanimisht çmimin 'Hajrie Rondo’ Artemisës (Interpretim BRILANT)

Publikuar tek: kulture-art, më 09:46 12-03-2018 “Dhe për sekretaren lozonjare që po nuk e puthe bëhet nervoze”... Juria i jep unanimisht çmimin 'Hajrie Rondo’ Artemisës (Interpretim BRILANT)

Kjo është Artemisa Zaro, fituesja e çmimit të parë "Hajrie Rondo" në konkursin e interpretuesve të fjalës artistike, ndërmjet shkollave 9-vjecare të Bashkisë Sarandë.

Ky aktivitet u organizua nga QK e Fëmijëve.Një juri e zgjedhur me personalitete të artit në Sarandë votuan në menyre unanime për Artemisen si fituese e vendit të parë, vendim që u prit me shumë duartrokitje edhe nga spektatoret të pranishëm në sallë.

Është një interpretim shumë emocionues që e sjell profesor Vladimir Kodhelaj. Pjesa që interpretoi Artemisa është " Ah moj demokraci", një poezi nga Pano Taçi.

NDIQENI: 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.027686834335327
array(1) { ["section"]=> string(140) "dhe-per-sekretaren-lozonjare-qe-po-nuk-e-puthe-behet-nervoze-juria-i-jep-unanimisht-cmimin-hajrie-rondo-artemises-interpretim-brilant-112972" }