Dhëndri tenton të mbytet në lumë pasi pa për herë të parë “nusen e shëmtuar”

Publikuar tek: bota, më 20:55 27-03-2015 Dhëndri tenton të mbytet në lumë pasi pa për herë të parë “nusen e shëmtuar”

Një nuse nga India e braktisi martesën pasi dhëndri dështoi në një mbledhje të thjeshtë matematikore ndërsa një nuse tjetër u hoq sikur pësoi një krizë epileptike për t'iu shmangur martesës.

Por Groom Kang Hu nga Kina, ka thënë se u ndje aq i neveritur kur pa për herë të parë femrën me të cilën do të martohej, sa që ka tentuar ti japë fund jetës së tij duke u hedhur në një lumë pranë provincës Hubei në Kinë.

“Ndihem shumë keq për atë që ndodhi, por kur e pashë për herë të parë, nuk ishte ashtu si e kisha menduar dhe mendova se do të ishte keq për imazhin tim”, ka thënë ai.

33 vjeçari i ka shokuar të pranishmit, kur tha se nusja është “shumë e shëmtuar” dhe menjëherë kërceu në lumë, në tentativë për të mytur veten.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.019546985626221
array(1) { ["section"]=> string(79) "dhendri-tenton-te-mbytet-ne-lume-pasi-pa-per-here-te-pare-nusen-e-shemtuar-7156" }