Dhëndrri i Berishës i del hapur sërish Bashës: A do bëjmë një analizë apo s’do i flasim shoferit?

Publikuar tek: politike, më 13:47 04-07-2017 Dhëndrri i Berishës i del hapur sërish Bashës: A do bëjmë një analizë apo s’do i flasim shoferit?

Jamarbër Malltezi, dhëndrri i ish-kryeministrit Sali Berisha del sërish kundër Lulzim Bashës pasi votoi dje për caktimin e një date analizë brenda kryesisë, kërkesë e cila u rrëzua me 14 vota kundër, 11 pro dhe 20 abstenim.

“A duhet të bëjmë një analizë për rezultatin trishtues, apo mos i fol shoferit? “ shkruan Malltezi.

REAGIMI I PLOTË:

A mund te shohim njeri-tjetrin ne sy dhe te identifikojme gabimet qe te mos perseriten me? A duhet te bejme nje analize per rezultatin trishtues, apo mos i fol shoferit?

Analiza duhet kryer (i) ne forume te PD, (ii) ne media apo (iii) ne kafe?

Duhet kryer mes kolegeve te kryesise apo ne seksione? A marr dot nje pergjigje tek seksioni se pse u zhduken simbolet e PD?

Kerkesa per nje date per analize brenda kryesise i sherben PD por u rrezua. Pati 11 ne favor, 14 kundra dhe mbi 20 abstenime. Besoj qe kemi nevoje te reflektojme dhe mos mbyllim syte se gabimet mund te perseriten nese nuk identifikohen dhe ballafaqohen ne nje shkembim idesh mendjehapur.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.009131908416748
array(1) { ["section"]=> string(101) "dhendrri-i-berishes-i-del-hapur-serish-bashes-a-do-bejme-nje-analize-apo-s-do-i-flasim-shoferit-84961" }