Dhëndrri i Sali Berishës sulmon Xhelal Mziun: Turp, e papranueshme

Publikuar tek: politike, më 13:38 30-07-2017 Dhëndrri i Sali Berishës sulmon Xhelal Mziun: Turp, e papranueshme

Jamarbër Malltezi, dhëndri i ish-kryeministrit Sali Berisha ka sulmuar kryetarin e  Bashkisë së Kamzës Xhelal Mziu.

Malltezi ka publikuar disa foto të një zone në Kamëz e cila është e kantandisur si mos më keq nga mbeturinat. Kjo situatë e ka alarmuar Malltezin, ndaj ka reaguar me anë të një postimi duke e quajtur të “turpshme”, sakaq i bën thirrje bashkisë të marrë masa.

“Turp dhe trishtim me situaten e mbetjeve urbane ne Kamez. Imazhet jane te renda dhe te papranueshme per banoret dhe me rrezik per shendetin e njerezve. Bashkia duhet te reagoje shpejt. Eshte e vonuar. Edhe nese kjo vjen si pasoje e papergjegjshnerise apo keqdashjes se firmes se kontraktuar, kjo nuk e lehteson nga pergjegjesia Bashkine Kamez. Ta coje per ndjekje penale dhe per rrezikim shendetit te qytetareve. Por edhe duhet te kete plan menaxhimi mbetjesh si edhe plane per situata emergjencash qe duhet te fuse ne perdorim. Per me teper landfilli i Sharres eshte vec 8 km larg. Kjo eshte situate e papranueshme”, shkruan Malltezi

dfdgdfgrtgrgtr.jpg

fghgjhjuy.jpg

uimkughjy.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0095839500427246
array(1) { ["section"]=> string(70) "dhendrri-i-sali-berishes-sulmon-xhelal-mziun-turp-e-papranueshme-87800" }