‘Dhimbja tejkalohet’, Greg Rama mesazh ‘goditës’: Prandaj nuk e humbasim zemrën

Publikuar tek: fcb-bomb, më 16:57 19-04-2020 ‘Dhimbja tejkalohet’, Greg Rama mesazh ‘goditës’: Prandaj nuk e humbasim zemrën Greg Rama

Greg Rama djali i kryeministrit Edi Rama ka zgjedhur një mesazh ‘goditës’ nga Bibla pikërisht sot në festën e Pashkëve Ortodokse.

Përmes një postimi në “Instagram”, Gregu ka publikuar një mesazh kuptimplotë, në të cilin thuhet se shpirti përtërihet nga brenda dita-ditës dhe tejkalon dhimbjen e të gjithave, duke mos e lënë zemrën të humbasë.

“Prandaj ne nuk e humbasim zemrën. Megjithëse nga jashtë po harxhojmë, por nga brenda po përtërijmë dita-ditës. Sepse problemet tona të lehta dhe të çastit po kërkojnë për ne një lavdi të përjetshme që tejkalon dhimbjen e të gjithave”, shkruhet në mesazhin e puplikuar nga Gregu në “Instagram”.

94022358_271596710513418_2100790202371932160_n.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0095779895782471
array(1) { ["section"]=> string(80) "dhimbja-tejkalohet-greg-rama-mesazh-godites-prandaj-nuk-e-humbasim-zemren-203182" }