Dhimitër Anagnosti mbush 80 vjeç, torta me "sheshxhirim" surprizë nga miqtë

Publikuar tek: foto-e-dites, më 08:10 24-01-2016 Dhimitër Anagnosti mbush 80 vjeç, torta me

Dhimitër Anagnosti, regjisori shqiptar i sa e sa filmave shumë të suksesshëm shqiptarë, ka festuar 80 vjetorin e lindjes. Regjisori i ‘’Përrallë nga e kaluara’’, një ndër filmat më të dashur për shqiptarët, ka festuar mes miqve e luleve ditën e tij të lindjes. Bashkëshortja, aktorja Roza Anagnosti ka qëndruar në krahë të regjisorit dhe mes miqve e kanë uruar Reshat Arbana, Pirro Milkani, Saimir Kumbaro, Marjana Kondi dhe ministrja e Kulturës Mirela Kumbaro.

Miqtë kishin përgatitur një surprizë me tortën me “Sheshxhirim”, e pikërisht kjo është përzgjedhur për sot si 'Foto e Ditës'. Edhe redaksia e Newsbomb.al i uron jetë të gjatë regjisorit dhe sa më shumë shëndet!

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ekspertët e Venecias në Tiranë, fotografohen në bulevard para konferencës
Dita e dytë, vazhdon protesta “Mbro Qytetin” te parku “Rinia” »
Article Logic
Execution time: 0.011895895004272
array(1) { ["section"]=> string(78) "dhimiter-anagnosti-mbush-80-vjec-torta-me-sheshxhirim-surprize-nga-miqte-30794" }