Dhjetë artistë do të ekspozojnë në Galerinë e Ministrisë së Kulturës në Kosovë për 2017-ën

Publikuar tek: kulture-art, më 13:39 17-01-2017 Dhjetë artistë do të ekspozojnë në Galerinë e Ministrisë së Kulturës në Kosovë për 2017-ën

Dhjetë artistë do të ekspozojnë përgjatë vitit 2017 në Galerinë e Ministrisë së Kulturës në Kosovë “Qafa” (GMK), pas vlerësimit të aplikacioneve për projekte që ka bërë Komisioni Artistik i GMK-së.

Artistët që do të ekspozojnë në GMK janë: Emirande Beka, Mimoza Studenica, Zymer Mulliqi, Albana Ejupi, Ridvan Aliti, Albulen Neziri, Artan Draçini, Jean Piere Romy, Mentor Berisha dhe Valbona Karabaxhaku Derdovski.

Komisioni vlerësues ka qenë në përbërje të: Luan Mulliqi – kryetar, Rudina Xhaferi e Liridon Mula, anëtarë.

Konkursi publik për programin artistik të Galerisë së Ministrisë së Kulturës ka qenë i shpallur nga data 01.10.2016 deri më 10.11.2016, ku janë pranuar 29 aplikacione për ekspozita individuale, kolektive dhe kuratoriale.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.027465105056763
array(1) { ["section"]=> string(86) "dhjete-artiste-do-te-ekspozojne-ne-galerine-e-ministrise-se-kultures-per-2017-en-65778" }