Dhjetë gjërat për Kim Jong-un që u mësuan nga shokët e shkollës

Publikuar tek: bota, më 06:19 01-05-2017 Dhjetë gjërat për Kim Jong-un që u mësuan nga shokët e shkollës

Diktaktori koreanoverior është një nga figurat më enigmatike në botë.

Si i ri ishte dërguar për shkollim në Zvicër. Kështu, nga shokët e internatit mësohen disa detaje për Kim Jong-unin – liderin e shtetit më të izoluar në botë.

1. Adhuron Air Jordan!

2. Kishte pseudonim

3. Kishte suitën e tij

4. Fliste shumë

5. Si duronte shpagetat e ftohta

6. I adhuronte “tutat”

7. Nuk ishte i kthjellët

8. Nuk ngopej me djathë

9. Pëlqen filmat aksion

10. U zhduk nga internati

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Koalicioni anti-ISIS i udhëhequr nga SHBA ka vrarë 352 civilë në Siri dhe Irak
Pas BREXIT, rreziku i skenarit francez FREXIT »
Article Logic
Execution time: 0.010517120361328
array(1) { ["section"]=> string(69) "dhjete-gjerat-per-kim-jong-un-qe-u-mesuan-nga-shoket-e-shkolles-77004" }