Dhjetëra demokratë në spital pas mitingut, zyrtari i PD jep alarmin: Prag skandali

Publikuar tek: foto-e-dites, më 07:40 29-05-2017 Dhjetëra demokratë në spital pas mitingut, zyrtari i PD jep alarmin: Prag skandali

Ervin Salianji kandidati për deputet në listat e Partisë Demokratike për qarkun e Korçës, ka komentuar lidhur me ngjarjen e rëndë ku kanë mbetur të plagosur dhjetëra demokratë ditën e djeshme pas hapjes së mitingut të PD.

Salianji u bën thirrje të gjithë të helmuarve që të shkojnë të mjekohen në spital sepse rrezikojnë për komplikacione të mëtejshme teksa e quan këtë situatë "prag skandali".

“Për të gjithë miqtë dhe pjesëmarrësit e aktivitetit të djeshëm të cilët kanë simptoma të djegies dhe helmimit të mos mjekohen vetë por t’i drejtohen mjekut pëer trajtim sepse mund të kenë komplikacione të mëtejshme. Dje nëpër spitale që në orët e para të mëngjesit kanë qenë qindra qytetarë! Prag skandali!”, shkruan Salianji.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.035045146942139
array(1) { ["section"]=> string(86) "dhjetera-demokrate-ne-spital-pas-mitingut-zyrtari-i-pd-jep-alarmin-prag-skandali-80323" }