Dhjetoristët demokratë bashkë por në hije gjatë darkës: Ishim sa për të mbush karriget

Publikuar tek: fcb-bomb, më 17:51 16-12-2015 Dhjetoristët demokratë bashkë por në hije gjatë darkës: Ishim sa për të mbush karriget (nga e majta në të djathtë) Spiro Cura, Dashnor (Donad) Shenaj, Akli Fundo, Arben Sulo, Arben Lika, Myftar Gjana, Arian Manahasa dhe Ilir Disdari

Këta janë disa nga studentët e dhjetorit të vitit 1990, ata të cilët vunë nga një gur themeli në krijimin e Partisë Demokratike por që sot janë lënë në hije.

Në foto janë (nga e majta në të djathtë) Spiro Cura, Dashnor (Donad) Shenaj, Akli Fundo, Arben Sulo, Arben Lika, Myftar Gjana, Arian Manahasa dhe Ilir Disdari, të gjithë bashkë në darkën e shtruar nga Presidenti Nishani me rastin e dekorimit të Lëvizjes Studentore Shqiptare 1990-91 në shenjë vlerësimi të lartë ndaj kontributit të çmuar historik kombëtar.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0095760822296143
array(1) { ["section"]=> string(91) "dhjetoristet-demokrate-bashke-por-ne-hije-gjate-darkes-ishim-sa-per-te-mbush-karriget-27920" }