Dhoma Amerikane e Tregtisë: Nga 42 tregues të klimës së biznesit në Shqipëri, 39 janë përkeqësuar

Publikuar tek: ekonomi, më 14:02 01-06-2016 Dhoma Amerikane e Tregtisë: Nga 42 tregues të klimës së biznesit në Shqipëri, 39 janë përkeqësuar

Dhoma Amerikan e Tregtisë publikon raportin për klimën e biznesit, duke dalë në konkluzionin se klima e biznesit në vendin tonë është përkeqësuar.

Sipas të dhënave të nxjerra për vitin 2015-2016, vetëm 3 tregues janë përmirësuar, ndërsa plot 39 të tjerë janë përkeqësuar.

Gazetari i ekonomisë Klodian Tomorri publikon një nga faqet e raportit, ndërsa Arben Ahmetaj, ministri i Financave është duke bërë një konferencë për shtyp për Indeksin e Dhomës së Tregëtisë.

‘’Në terma matematikorë mund të thuhet se 93% për qind janë në: ''drejtimin e duhur". Përkëqësimin më të fortë e ka korrupsioni dhe taksat ‘’, shkruan Tomorri.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010718107223511
array(1) { ["section"]=> string(101) "dhoma-amerikane-e-tregtise-nga-42-tregues-te-klimes-se-biznesit-ne-shqiperi-39-jane-perkeqesuar-42117" }