Dhuna ndaj fëmijës që thirri 'Rama ik' në Durrës, reagon Agron Duka: Nervozizmi i administratorit nuk buron nga rebelimi i 12 vjeçarit, por...

Publikuar tek: aktualitet, më 13:54 30-06-2019 Dhuna ndaj fëmijës që thirri 'Rama ik' në Durrës, reagon Agron Duka: Nervozizmi i administratorit nuk buron nga rebelimi i 12 vjeçarit, por...

Kreu i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka ka komentuar incidentin e ndodhur në Durrës ku, një 12 vjeçar u dhunua nga administratori i njësisë vendore Katund i Ri.

Sipas Dukës, 'nervozimi i administratorit nuk buron thjesht nga rebelimi i 12 vjeçarit, por edhe nga fakti se në këtë njësi administrative nga rreth 11.800 votues, deri në orën 13:00, vetëm 450 persona kanë marrë pjesë në këtë farsë'.

'Opozita po monitoron procesin në çdo qendër votimi dhe nuk do të lejojë që frustrimi dhe frika nga kutitë bosh të kthehet në dhunë ndaj qytetarëve. Kjo marrëzi në të cilën vetë votojnë, vetë numërojnë dhe vetë certifikojnë, po rrefuzohet me neveri nga shqiptarët', shprehet Duka.

Postimi i plotë:

Faji i këtij vogëlushi ishte thirrja ‘Rama ik’, për këtë arsye ai u dhunua nga administratori i njësisë vendore Katund i Ri. Nervozimi i administratorit nuk buron thjeshte nga rebelimi i 12 vjeçarit, por edhe nga fakti se në këtë njësi administrative nga rreth 11.800 votues, deri në orën 13:00, vetëm 450 persona kanë marrë pjesë në këtë farsë. Megjithatë, opozita po monitoron procesin në çdo qendër votimi dhe nuk do të lejojë që frustrimi dhe frika nga kutitë bosh të kthehet në dhunë ndaj qytetarëve. Kjo marrëzi në të cilën vetë votojnë, vetë numërojnë dhe vetë certifikojnë, po rrefuzohet me neveri nga shqiptarët!

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.027365922927856
array(1) { ["section"]=> string(141) "dhuna-ndaj-femijes-qe-thirri-rama-ik-ne-durres-reagon-agron-duka-nervozizmi-i-administratorit-nuk-buron-nga-rebelimi-i-12-vjecarit-por-170479" }