Dhuna ndaj Kryeministrisë, ndërkombëtarët thirrje opozitës: Është koha të respektohet ligji

Publikuar tek: aktualitet, më 14:03 16-02-2019 Dhuna ndaj Kryeministrisë, ndërkombëtarët thirrje opozitës: Është koha të respektohet ligji Duncan Norman

Ka ardhur edhe reagimi i parë nga ndërkombëtarët për dhunën dhe sulmin e protestuesve ndaj Kryeministrisë.

Ambasada britanike në Tiranë ka kërkuar që të respektohet ligji, ndërkohë që bëjnë thiorrje për protestë paqësore.

‘Ne mbështesim protestën paqësore. Duhet të respektohet sundimi i ligjit. Protestë paqësore’, shkruan ndër të tjera ambasadori britanik Duncan Norman.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.034581184387207
array(1) { ["section"]=> string(96) "dhuna-ndaj-kryeministrise-nderkombetaret-thirrje-opozites-eshte-koha-te-respektohet-ligji-152989" }