Dhuna në “Elbasan Arena”, FSHF dënon Partizanin dhe Skënderbeun me ndeshje pa tifozë

Publikuar tek: sport, më 17:29 03-11-2016 Dhuna në “Elbasan Arena”, FSHF dënon Partizanin dhe Skënderbeun me ndeshje pa tifozë

Komisioni i Disiplinës në Federatën Shqiptare të Futbollit ka bërë të ditura dënimet për klubet e Partizanit dhe Skënderbeut për problemet që tifozeritë e tyre shkaktuan në stadiumin “Elbasan Arena”.

Disiplina ka vendosur që Partizanit të dënohet me katër ndeshje pa tifozë për shkak të: sjelljes të gabuar të spektatorëve në mënyrë të përsëritur, duke hedhur mjete ndezëse brenda rrethimit të fushës, duke ofenduar ne grup e duke shpalosur parrulla ofenduese.

Skënderbeu është dënuar me tre ndeshje pa tifozë për të njëjtat akuza: për sjellje të gabuar të spektatorëve në mënyrë të përsëritur, duke hedhur mjete ndezëse brenda rrethimit të fushës, duke ofenduar ne grup e duke shpalosur parrulla ofenduese.

Të dyja klubet do të paguajnë dëmet që tifozeritë e tyre i shkaktuan stadiumit.

Ndeshja mes Partizanit dhe Skënderbeut la një shije të hidhur për të gjithë tifozët e futbollit për shkak të sjelljes së gabuar të disa personave në shkallët e stadiumit, situatë që u rëndua me ndërhyrjen e efektivëve të policisë.

Screenshot_2.png

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025593042373657
array(1) { ["section"]=> string(87) "dhuna-ne-elbasan-arena-fshf-denon-partizanin-dhe-skenderbeun-me-ndeshje-pa-tifoze-58330" }