Dhunë në Pogradec dhe Peshkopi, disa tifozë në gjendje kritike në spital

Publikuar tek: sport, më 20:00 07-05-2016

Përfundimi i ndeshjes me rezultatin 1-1 mes Pogradecit dhe Luftëtarit, që i mundësoi kalimin në Superligë skuadrës gjirokastrite, ka sjellë edhe tension mes lojtarëve të të dyja ekipeve.

Lojtarët janë konfliktuar me njëri-tjetrin dhe në fushë kanë hyrë edhe tifozët vendas.

Policia ka ndërhyrë dhe deri më tani mësohet se janë shoqëruar dy persona. 

Edhe në stadiumin e Peshkopisë, aty ku Korabi ka siguruar kualifikimin përballë Kastriotit, raportohet për dhunë. Disa tifozë krutanë janë goditur me sende të forta dhe në gjendje të rëndë janë transportuar për në spitalin e qytetit. 

13133317_1053193568059827_7312873597693537004_n.jpg

*Momenti kur tifozët e Korabit hyjnë në dhomat e zhveshjes për të goditur lojtarët dhe stafin e Kastriotit

13139037_1053185948060589_3968446814434076817_n.jpg

*Futbollisti i Kastriotit Erlind Korreshi

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0090150833129883
array(1) { ["section"]=> string(77) "dhune-ne-pogradec-dhe-peshkopi-disa-tifoze-ne-gjendje-kritike-ne-spital-39800" }