Dhunimi Arbana Zharrës, gazetarja lë spitalin, reagon presidenti Thaçi: Është e papranueshme!

Publikuar tek: aktualitet, më 09:09 13-05-2017 Dhunimi Arbana Zharrës, gazetarja lë spitalin, reagon presidenti Thaçi: Është e papranueshme!

Pak më parë, gazetarja nga Kosova Arbana Zharra ka lënë ambientet e spitalit dhe po ndiqet nga shtëpia.

Ajo u dhuna mbrëmë në orën 01.00 pas mesnate në parkingun e banesës së saj nga persona ende të paidentifikuar.

Pas këtij incidenti ka reaguar edhe presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi.

REAGIMI

“Jam thellësisht i tronditur dhe i shqetësuar me sulmin kundër Arbana Xharrës. Është krejtësisht i papranueshëm dhe i dënueshëm përdorimi i dhunës dhe asgjë nuk e arsyeton atë.

Si shoqëri nuk bën të lejojmë që dhuna të bëhet mjet i shprehjes së pakënaqësisë sonë.

Me këtë sulm të ulët nuk janë cenuar vetëm Arbana dhe familja e saj, por edhe parimet dhe vlerat demokratike mbi të cilat po e ndërtojmë shoqërinë tonë.

Organet e rendit duhet ta zbardhin në tërësi rastin dhe t’i sjellin sulmuesit para drejtësisë. HTH”

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Parada e LGBT-së, gati për marshim nën shoqërimin e policisë, kush janë VIP-at që i mbështesin (FOTO)
Protesta e opozitës, “blindohet” kryeministria, ruhet me snajper në taracën e godinës (FOTO) »
Article Logic
Execution time: 0.013107061386108
array(1) { ["section"]=> string(95) "dhunimi-arbana-zharres-gazetarja-le-spitalin-reagon-presidenti-thaci-eshte-e-papranueshme-78492" }