Dhunimi i mjekut në Shkodër, shefja e pavionit zbardh të vërtetën (FOTO)

Publikuar tek: aktualitet, më 11:57 31-03-2017 Dhunimi i mjekut në Shkodër, shefja e pavionit zbardh të vërtetën (FOTO)

Shefja e pavionit të Pediatrisë në spitalin rajonal të Shkodrës, Greta Naraçi ka sqaruar rrethanat e ngjarjes, ku një mjek u godit nga familjarët e një fëmijë të sëmurë.

“Fëmija ka ardhur me traumë të kokës, ne e kemi ulur në repartin tjetër dhe kjo ka revoltuar prindin. Ne udhehiqemi me parimin prindi ka të drejtë, por ne spostimin e fëmijës e kemi kryer bazuar në konsultë mjekësore. Sipas protokollit të trajtimit nuk ka as abuzim as vonese nga mjeku”, tha Naraçi, lidhur më këtë ngjarje, të ndodhur natën e mbrëmshme, ku i plagosur mbeti mjeku pediatër, Skënder Duka.

Nga ana tjetër, i ati i fëmijës pretendon se nga ana e mjekut nuk ka marrë shërbimin e duhur. Si pasojë e goditjes me grushta, mjeku mori plagë të lehta. Konflikti mes tyre u zgjidh vetëm pas ndërhyrjes nga ana e policisë së Shkodrës. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « 11 VENDIMET, çfarë do vendosë të mërkurën Këshilli Bashkiak
ALARMANTE: Largohet nga Shtëpia e Fëmijës në Tiranë 12-vjeçari »
Article Logic
Execution time: 0.010097980499268
array(1) { ["section"]=> string(75) "dhunimi-i-mjekut-ne-shkoder-shefja-e-pavionit-zbardh-te-verteten-foto-73695" }