Dhunohen varret e patriotëve korçarë, vidhen hekurat për skrap (FOTOT)

Publikuar tek: aktualitet, më 14:30 13-02-2017 Dhunohen varret e patriotëve korçarë, vidhen hekurat për skrap (FOTOT)

Dhunohen varrezat në fshatin Mborje të Korçës.

Shkatërrohen 25 varre mes të cilave varre të vjetra të banorëve dhe dy varret e Patriotëve Haki Mborja dhe Refat Mara.

Varret e dëmtuara janë të bëra me pllaka betoni dhe dyshohet se varret janë dhunuar për t’u marrë për skrap hekurat që kanë si pjesë të bazamentit dhe skeletit.

dh.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ilva Tare merr drejtimin e Fondacionit SOROS në Shqipëri
Dorian Koçi emërohet drejtor i Muzeut Kombëtar pas shkarkimit të Melsi Labit »
Article Logic
Execution time: 0.01095986366272
array(1) { ["section"]=> string(73) "dhunohen-varret-e-patrioteve-korcare-vidhen-hekurat-per-skrap-fotot-68578" }