Dhunoi 15-vjeçarin te liqeni i Tiranës për mos mbajtjen e maskës, polici përfundon në gjykatë

Publikuar tek: aktualitet, më 13:36 22-01-2021 Dhunoi 15-vjeçarin te liqeni i Tiranës për mos mbajtjen e maskës, polici përfundon në gjykatë

Në maj të vitit të kaluar, një 15 vjeçar u dhunua nga efektivët e policisë në zonën e Liqenit të Tiranës.

I mituri po kalonte me biçikletë në momentin që është ndaluar nga policia dhe i kanë kërkuar llogari për mbajtjen e maskës.

Më pas ata e kanë rrëzuar përtokë 15-vjeçarin duke e goditur. Polici që goditi 15-vjeçarin ka përfunduar në gjyq me akuzën e veprimeve arbitrare gjatë kryerjes së detyrës.

Sipas informacioneve për Abcneës.al, gjyqtari i çështjes nuk ka pranuar ndërkohë kërkesën e avokatit për klasifikim të veprës si “plagosje e lehtë me dashje”.

Lajmi bëri bujë në atë kohë, por nëna e 15-vjeçarit ish-banorja e Big Brother, Zaida Çobo fillimisht reagoi ndaj policisë.

Disa ditë më vonë ajo ra dakord me Ardi Veliun dhe u punësua edhe vetë si police.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « U tha se ishte punëtor i rrugës dhe i ra sipër masivi shkëmbor, reagon Policia: 32 vjeçari u rrëzua nga ulliri (EMRI)
Federata e Mjekëve Shqiptarë në Europë: Pacientët në Shqipëri po marrin trajtime të mangëta e të gabuara, për COVID-19 »
Article Logic
Execution time: 0.010033130645752
array(1) { ["section"]=> string(99) "dhunoi-15-vjecarin-te-liqeni-i-tiranes-per-mos-mbajtjen-e-maskes-polici-perfundon-ne-gjykate-235970" }