Dhunoi dy persona, arrestohet Florenc Hoxha. PD: Policia fshehu plagosjen e truprojës

Publikuar tek: aktualitet, më 09:17 10-05-2015 Dhunoi dy persona, arrestohet Florenc Hoxha. PD: Policia fshehu plagosjen e truprojës Florenc Hoxha kryetar i Inspektoriatit Ndërtimor në Bashkinë e Tiranës

Florenc Hoxha, 40 vjeç, banues në Tiranë, me detyrë kryetar i Inspektoriatit Ndërtimor në Bashkinë e Tiranës ka rënë në prangat e policisë.

 Hoxha pasi kanosi se do t’u prishte lokalin shtetasve me iniciale K.K, 35 vjeç dhe E.K, 37 vjeç,  i ka goditur me shkelma dhe grushta. Ngjarja ka ndodhur ditën e djeshme në rrugën “Ali Demi”.

Ndërkohë gjatë konfrontimit fizik ka mbetur i plagosur edhe truproja i Hoxhës, Fation Dani i cili ndodhet në gjendje kritike pasi është goditur me levë në pjesën e kokës. Familjarët e truprojës theksojnë se në komunikatën e policisë nuk është thënë që ka mbetur i plagosur edhe Fation Dani. I menjëhershëm ka qenë edhe reagimi i PD që nëpërmjet një daljeje pubike të Ivi Kaso akuzoi policinë e shtetit se ka fshehur ngjarjen dhe ka mbuluar agresorët.

"Policia e ka fshehur ngjarjen. Policia e shtetit i ka marrë të gjitha masat që të fshehin agresorët dhe të mbrojnë ata që sulmojnë. Në gjendje të rëndë është truproja i Florenc Hoxhës, por edhe kreu i INUV", thotë PD duke shtuar se Hoxha ndodhet në ambientet e paraburgimit e ndërsa truproja i tij në sallën e operacionit.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Foto-lajm:Lufta në Kumanovë, parë nga sytë e një vogëlusheje
Çipa i Unionit të Gazetarëve për “Kumanovën”: Liria është triumfuese mbi kurthet, por... »
Article Logic
Execution time: 0.011007070541382
array(1) { ["section"]=> string(88) "dhunoi-dy-persona-arrestohet-florenc-hoxha-pd-policia-fshehu-plagosjen-e-truprojes-10785" }