Dhunuan dhe grabitën rojen e një pusi nafte në Marinzë, prangosen 5 autorët

Publikuar tek: aktualitet, më 16:47 20-05-2015 Dhunuan dhe grabitën rojen e një pusi nafte në Marinzë, prangosen 5 autorët Foto ilustruese

Një grup prej pesë autorësh ka rënë në prangat e policisë së Fierit pasi dhunuan dhe grabitën rojen e një pusi nafte në Marinzë.

Autorët janë Kozma Mata, Ervis Xhafa, Erald Zyka, Aurel Xhupani, Kristald Plaka, të cilët në bashkëpunim me njër-tjetrin i vodhën rojes me iniciale L.M  telefonin dhe tentuan t’i vidhnin edhe naftë. L.M punonte si roje në pusin numër 3108 kur u dhunua dhe u grabit nga personat e arrestuar tashmë.

Policia gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e Kristald Plaka, një nga të arrestuarit e grupit, gjeti 7 gram canabis-sativa që u sekuestrua në cilësinë e provës materiale.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Rindizet debati Lame-LGBT, del në skenë Sofia: Homoseksualizmi, muhabet elite
AMA: Të zbardhet ngjarja në Librazhd, gazetarët u morrën peng »
Article Logic
Execution time: 0.011554002761841
array(1) { ["section"]=> string(80) "dhunuan-dhe-grabiten-rojen-e-nje-pusi-nafte-ne-marinze-prangosen-5-autoret-11601" }