Dhurata e fundvitit, shefi prenoton kroçerën dhe dërgon 800 punëtorë në Karaibe

Publikuar tek: bota, më 20:23 28-12-2016 Dhurata e fundvitit, shefi prenoton kroçerën dhe dërgon 800 punëtorë në Karaibe

Ai është ndoshta punëdhënësi më i mirë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Për të falenderuar punonjësit e tij për një vit tepër të suksesshëm, ai i ka dërguar të 800-ë me pushime në Karaibe.

Sipërmarrësi Gary Bertch, themelues i kompanisë që prodhon kuzhina dhe tualeta që prej vitit 1977 ka kaluar shumë sfida me biznesin e tij. Por që prej vitit 2011 kompania është rimëkëmbur dhe ai ka arritur të punësojë 800 individë.

Për t’ia shpërblyer punën e lodhshme por të suksesshme, ai ka prenotuar një kroçerë dhe i ka dërguar 800 punonjësit e tij për 3 ditë pushime në ishujt tropikal. /Newsbomb.al

sd3456jfjshot_1.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.023545026779175
array(1) { ["section"]=> string(84) "dhurata-e-fundvitit-shefi-prenoton-kroceren-dhe-dergon-800-punetore-ne-karaibe-64056" }