Dhuratë për Shqipërinë në ditët e saj më të vështira, Hekuran Krasniqi dhe emra të njohur të skenës sjellin 'Nëntori Kuq e zi' (VIDEO)

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 16:48 07-12-2019 Dhuratë për Shqipërinë në ditët e saj më të vështira, Hekuran Krasniqi dhe emra të njohur të skenës sjellin 'Nëntori Kuq e zi' (VIDEO) Foto nga videoklipi

Këngëtari i njohur Hekuran Krasniqi ka lançuar sot këngën e tij të re me titullin '28 Nëntori Kuq e Zi', e kompozuar dhe orkestruar nga vetë ai.

Kënga vjen si dhuratë për Shqipërinë, në festat e 28-29 nëntorit, por premiera e saj u shty si rrjedhojë e bilancit të tërmetit tragjik që goditi vendin dhe la pas 51 viktima.

E interpretuar nga emrat e njohur si Hekuran Krasniqi, Dardan Gjinolli, Enkelejda Arifi, Selvete Bajrami, Agim Tejeci, Jehona Shaqiri, Hysni Alushi, Erik Lloshi,Shaked Darabuka & Dj Vulli, '28 Nëntori Kuq e Zi' është melodia më e bukur për Shqipërinë në këto momente dramatike.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.023092985153198
array(1) { ["section"]=> string(136) "dhurate-per-shqiperine-ne-ditet-e-saj-me-te-veshtira-hekuran-krasniqi-dhe-emra-te-njohur-te-skenes-sjellin-nentori-kuq-e-zi-video-188707" }