Dhuruan gjak për fëmijët talasemikë, Meta vlerëson të rinjtë shqiptarë nga Maqedonia

Publikuar tek: aktualitet, më 17:59 20-11-2018 Dhuruan gjak për fëmijët talasemikë, Meta vlerëson të rinjtë shqiptarë nga Maqedonia

Presidenti Ilir Meta ishte sot i pranishëm në një seancë të dhurimit të gjakut nga studentë të Strugës në Maqedoni dhe të rinj nga forumet rinore të partive politike në Shqipëri, në kuadër të nismës së ndërmarrë nga “Aleanca për Dhurimin e Gjakut”.

Meta falënderoi veçanërisht studentët e Universitetit Ndërkombëtar të Strugës, të cilët u bënë vullnetarisht pjesë e kësaj nisme, duke u solidarizuar në ndihmë të atyre që kanë nevojë për gjak.

“Falënderim të veçantë kam për studentët e Universitetit Ndërkombëtar të Strugës, të cilët me një ndjenjë të lartë humanizmi, solidariteti por edhe patriotizmi, iu bashkuan me vullnetarizëm ‘Aleancës për Dhurimin e Gjakut’ në Ditën Ndërkombëtare për të Drejtat e Fëmijëve, për të kontribuuar në një seancë dhurimi gjaku për fëmijët talasemikë dhe jo vetëm. Me aktin e tyre, këta të rinj shqiptarë nga Maqedonia, dëshmuan se përfaqësojnë denjësisht vlerat tona më të mira kombëtare”, u shpreh Meta.

 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013567924499512
array(1) { ["section"]=> string(90) "dhuruan-gjak-per-femijet-talasemike-meta-vlereson-te-rinjte-shqiptare-nga-maqedonia-142216" }