Dhuruesi i palcës së kockave që shpëtoi jetën e 6 vjeçares e takon për herë të parë, dhe shihni ç’emocion (VIDEO)

Publikuar tek: bota, më 19:16 05-10-2015 Dhuruesi i palcës së kockave që shpëtoi jetën e 6 vjeçares e takon për herë të parë, dhe shihni ç’emocion (VIDEO)

Një dhurues nga Gjermania që ishte gjetja e duhur për një vajzë jeta e të cilës u shpëtua nga dhurimi i palcës së kockave ka shkuar në Warkwiskshire për të takuar vajzën, raporton BBC.

Esme Claysin, tani në moshën 7 vjeçare kishte një tip sëmundje leucemie që prek një në një milionë vetë. Andreas Haber, një polic nga Berlini 30 vjeçar, e takoi vajzën ditën e sotme për të parën herë, që kur ka ndodhur transplanti në vitin 2012.

Duke folur ndërkohë që takoi vajzën ai tha: “Nuk gjej dot fjalë për të përshkruar ndjenjat që kam”. Për më shumë ndiqni videon emocionuese.

 

*Kliko për të parë videon

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012042999267578
array(1) { ["section"]=> string(116) "dhuruesi-i-palces-se-kockave-qe-shpetoi-jeten-e-6-vjecares-e-takon-per-here-te-pare-dhe-shihni-c-emocion-video-22409" }