Dialogu Kosovë-Serbi, ambasadori i SHBA: Marrëveshja duhet të përmbajë njohjen reciproke

Publikuar tek: rajon, më 21:41 18-04-2019 Dialogu Kosovë-Serbi, ambasadori i SHBA: Marrëveshja duhet të përmbajë njohjen reciproke Ambasadori i SHBA ne Beograd, Kyle Scott

Ambasadori i SHBA-së në Beograd, Kyle Scott deklaroi sot se marrëveshja gjithëpërfshirëse për çështjen e Kosovës duhet të përfshijë njohjen reciproke.

Diplomati amerikan theksoi se një gjë e tillë është shkruar edhe në letrën e presidentit Donald Trump dërguar presidentit Vuçiç.

Ambasadori Scott porosity se çdo detaj tjetër i marrëveshjes varet vetëm nga dy aktorët kryesor të dialogut, presidentit Vuçiç dhe presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0071899890899658
array(1) { ["section"]=> string(93) "dialogu-kosove-serbi-ambasadori-i-shba-marreveshja-duhet-te-permbaje-njohjen-reciproke-160972" }