Dialogu Kosovë-Serbi, BE ftesë palëve për takime në Bruksel

Publikuar tek: rajon, më 17:21 24-09-2020 Dialogu Kosovë-Serbi, BE ftesë palëve për takime në Bruksel

Bashkimi Europian ka caktuar një tjetër datë për të zhvilluar bisedimet  ndërmjet Kosovës dhe Serbisë.

Bëhet me dije se BE-ja ka planifikuar të vejë përballë Kosovën dhe Serbinë në tri takime të njëpasnjëshme, më 27, 28 dhe 29 shtator.

Takimi midis kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hotit dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiç është planifikuar të mbahet të martën e 29 shtatorit.

Kujtojmë që ditën e djeshme mediat kosovare bënë me dije se mund të ndërpritej dialogu mes Serbisë dhe Kosovës për shkak të çështjes së Asociacionit të komunave me shumicë serbe.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.014042854309082
array(1) { ["section"]=> string(65) "dialogu-kosove-serbi-be-ftese-paleve-per-takime-ne-bruksel-221534" }