Dialogu Kosovë-Serbi/ I dërguari i SHBA vizitë në Prishtinë, takim me Kurtin dhe Thaçin

Publikuar tek: rajon, më 22:30 08-10-2019 Dialogu Kosovë-Serbi/ I dërguari i SHBA vizitë në Prishtinë, takim me Kurtin dhe Thaçin Ambasadori i SHBA ne Gjermani dhe i derguari i posacem i presidentit Trump per dialogun Kosove-Serbi, Richard Grenell

Ambasadori Richard Grenell, i dërguar i SHBA-së për dialogun Kosovë-Serbi nesër do të zhvillojë një vizitë zyrtare në Kosovë.

Gjatë vizitës së nesërme ai ka bërë me dije se do të takojë liderin e Vetëvendosjes Albin Kurtit dhe me presidentin Hashim Thaçi.

I angazhuari i presidentit Trumpit është gjitashtu ambasador i Shteteve të Bashkuara në Gjermani.

‘Në orën 13:00, Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, pret në takim Përfaqësuesin Special të Presidentit të SHBA-së, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadorin Richard Grenell”, thuhet në njoftimin e Presidencës së Republikës Kosovës.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.23698711395264
array(1) { ["section"]=> string(92) "dialogu-kosove-serbi-i-derguari-i-shba-vizite-ne-prishtine-takim-me-kurtin-dhe-thacin-181303" }