Diaspora maqedonase paralajmëron protesta masive

Publikuar tek: rajon, më 12:29 18-11-2018 Diaspora maqedonase paralajmëron protesta masive

Diaspora maqedonase bën thirrje për protesta masive, për mbrojtjen e emrit dhe mos ndryshimin e Kushtetutës.

Në letrën e tyre kërkohet që të gjithë maqedonasit pa dallim feje dhe përkatësie politike të dalin dhe ta ngrenë zërin kundër qeverisë shkatërrimtare dhe  jolegjitime të Republikës së Maqedonisë.

Në kumtesë thuhetpom ashtu se protestat do të fillojnë që nga dita e nesërme dhe do të vazhdojnë ditët në vijim.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Mediat serbe: Nëse Kosova anëtarësohet në INTERPOL, i pari që arrestohet është...
Panik në Itali, tërmeti 'shkund' qytetin »
Article Logic
Execution time: 0.012846946716309
array(1) { ["section"]=> string(55) "diaspora-maqedonase-paralajmeron-protesta-masive-141967" }