Diçka e tillë s’ishte parë kurrë në qiell, tmerrohen banorët (FOTO)

Publikuar tek: bota, më 23:45 11-03-2018 Diçka e tillë s’ishte parë kurrë në qiell, tmerrohen banorët (FOTO) Foto ilustruese: ISTOCK/GETTY IMAGES

Një fenomen i rrallë është shfaqur në qiell dhe të gjithë banorët e një qyteti të vogël në Nevada kanë menduar se “zbarkuan” alienët.

Një re e gjatë cilindrike në formën e një patkoi është shfaqur për disa minuta në qiell. Banorët kanë mundur të shkrepin disa fotografi të cilat më pas janë ripostuar edhe nga Shërbimi Kombëtar i Motit në SHBA.

Kjo re ndodh kur një rrymë ajrore përzihet me ajrin rreth resë duke krijuar një vorbullë. Për arsye të dukshme, ajo quhet ndryshe si reja mustaqe.

Foto:

zdfwerg4g4g.jpg

sdfgwegwe5rhj4r.jpg

sdvgwerg3e5h4h.jpg

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012755155563354
array(1) { ["section"]=> string(71) "dicka-e-tille-s-ishte-pare-kurre-ne-qiell-tmerrohen-banoret-foto-112946" }