Diçka nuk shkon me hartën e Shqipërisë. Albana Osmanin e gajas fare

Publikuar tek: fcb-bomb, më 11:42 17-03-2016 Diçka nuk shkon me hartën e Shqipërisë. Albana Osmanin e gajas fare

Diçka nuk shkon me hartën e Shqipërisë. Moderatoren e ''Top Channel'' Albana Osmani, e gajas fare ky imazh, ku në vend të qyteteve shkruhen fjalë shumë më të forta, identifikuese, sigurisht nxitur edhe nga paragjykimet në bisedat e përditshme të shqiptarëve. Në pjesën e Kosovës shkruhet ''Lojtarë të Kombëtares'', më tej vazhdohet me Tropojën-Tropozha, Kukësin- Patate, Shkodrën-Vllaznia e më tej Kanuni, Para Laçi, Blloku, Ballokume, Fieri i Zbutur, Korça me Liqen, Kala e prishme me mistreca, Meta, Fieri, Skaf Land, Amsterdam, Folie-Marine, Blloku në det. Dhe të gjitha këto fjalë-kyçe s'besojmë se kanë nevojë për shpjegim...

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0091860294342041
array(1) { ["section"]=> string(72) "dicka-nuk-shkon-me-harten-e-shqiperise-albana-osmanin-e-gajas-fare-35321" }