Didi kundër Prokurorisë: Çfarë e pengon të hetojë zyrtarë të lartë?

Publikuar tek: aktualitet, më 18:20 27-01-2015 Didi kundër Prokurorisë: Çfarë e pengon të hetojë zyrtarë të lartë?

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Artan Didi ka shpërthyer sot kundër Prokurorisë, duke kërkuar nga kjo e fundit të jetë më serioze në luftën kundër korrupsionit dhe roli i Policisë Gjyqësore të mos neglizhohet.

Këto deklarata, Didi i ka bërë gjatë pjesëmarrjes në tryezën konsultuese kundër korrupsionit ku merrnin pjesë ekspertë shqiptarë dhe të huaj.

“Çfarë e ka penguar Prokurorinë të hetojë gjyqtarët? Po funksionarët e lartë? Thelbi i problemit në fushën kundër korrupsionit qëndron te hetimet e paplota dhe te mungesa e eficencës së Policisë Gjyqësore”, ka thënë Didi.

Kjo tyrezë kundër korrupsionit është organizuar sot në zyrat e Bashkimit Europian në Tiranë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « "Merr frymë" monumenti, IKMT prish ndërtimin që e kish mbuluar
Arrestohet në Rinas, ish-punonjësi i ALUIZNI »
Article Logic
Execution time: 0.012192964553833
array(1) { ["section"]=> string(70) "didi-kunder-prokurorise-cfare-e-pengon-te-hetoje-zyrtare-te-larte-1647" }