Diell dhe temperatura të ulëta, kapricot e MOTIT sot

Publikuar tek: aktualitet, më 07:16 30-03-2019 Diell dhe temperatura të ulëta, kapricot e MOTIT sot

 

Diell dhe temperatura të ulëta, kapricpt e MOTIT sot

 

Dita e sotme, do të karakterizohet nga mot i kthjellët dhe me temperatura që në vendet e ulëta pritet të arrijë deri në 21 gradë celcius, ndërsa në zonat malore, temperatura minimale do të jetë 1 gradë nën zero.

Sa i përket reshjeve, dita e sotme pritet të jetë pa shi.

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 8 / 18 °C

në vendet e ulëta: 6 / 21 °C

në vendet malore: -1 / 11 °C        

Era përsëri pritet të fryjë e lehtë deri mesatare, ndërsa në bregdet dhe në Veri, për momente të shkurtra do të ketë erë të fortë.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Braçe ironizon me Voltana Ademin pas ndeshjes së Partizanit në Shkodër: Mi bëni të fala kryetares, u tmerrova ...
Tronditet Vlora, shpërthim TRITOLI në oborrin e një shtëpie (EMRI i pronarit) »
Article Logic
Execution time: 0.014075040817261
array(1) { ["section"]=> string(58) "diell-dhe-temperatura-te-uleta-kapricot-e-motit-sot-158468" }