Dieta mesdhetare më e suksesshmja, parandalon depresionin dhe forcon kujtesën

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 16:32 07-05-2015 Dieta mesdhetare më e suksesshmja, parandalon depresionin dhe forcon kujtesën

Nëpërmjet dietave mund të arrihet një fizik në formë, por nëse ajo nuk përmban ushqimet e duhura ndër efektet anësore është keqfunksionimi i kujtesës.

Dieta mesdhetare ka rezultuar më e suksesshmja pasi mban në nivelet e duhura kujtesën dhe të menduarit. Kjo dietë përfshin shumë fruta, perime, arra, bishtajoret, farërat, peshk, vaj ulliri, ndërsa ushqimet që duhen shmangur sipas kësaj diete janë ushqimet e përpunuara dhe karbohidratet, mishi i kuq, ëmbëlsirat, shumë alkool. Por, ekspertët theksojnë gjithashtu se dietat e shëndetshme vijnë krah për krah me aktivitetet e tjera të shëndetshme.

Kjo dietë është përshkruar edhe si sekreti për një jetë më të gjatë dhe parandaluese e depresionit dhe goditjeve në zemër.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.015442848205566
array(1) { ["section"]=> string(82) "dieta-mesdhetare-me-e-suksesshmja-parandalon-depresionin-dhe-forcon-kujtesen-10582" }