Digjen 15,000 hektarë tokë në Kaliforni, evakuohen 82,640 persona

Publikuar tek: bota, më 13:36 17-08-2016

Më shumë se 82,640 persona janë evakuuar pasi një zjarr i madh ka përfshirë rreth 15,000 hektarë tokë në San Bernardini në Kaliforni të SHBA-së.

“Ka rrezik të madh për njerëzit, vatrat e zjarrit po rriten shpejt”, kanë deklaruar zyrtarë të Agjencisë Pyjore të SHBA-së.

Mediat amerikane shkruajnë se sipas vlerësimeve të autoriteteve, 34,500 shtëpi dhe 82,640 njerëz janë prekur nga zjarri në këto zona.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Qeveria gjermane akuzon qeverinë turke se mbështet grupet terroriste në Siri
Arrestohet shqiptari me dokumente false në Itali »
Article Logic
Execution time: 0.011930227279663
array(1) { ["section"]=> string(70) "digjen-15-000-hektare-toke-ne-kaliforni-evakuohen-82-640-persona-50003" }