Digjen 15 hektar në Mat, kërkohet ndërhyrje nga ajri

Publikuar tek: aktualitet, më 14:56 15-09-2020 Digjen 15 hektar në Mat, kërkohet ndërhyrje nga ajri Ilustruese

Në Mat janë djegur 15 hektar tokë.

Zjarri ka rënë në malin e Balgjajt, dhe është përhapur në përmasa të mëdha.

Situata vijon të jetë e përkeqësuar që nga mbrëmja e djeshme dhe për të vënë flakët në kontroll këkrohet ndërhyrje nga ajri.

Forcat zjarrfikëse ndodhen në vendin e ngjarjes dhe po punojnë për shuarjen e tyre.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010530948638916
array(1) { ["section"]=> string(58) "digjen-15-hektar-ne-mat-kerkohet-nderhyrje-nga-ajri-220469" }