Digjen librat e Harry Potter e Twilight nga priftërinjtë, akti ngjall reagime të forta

Publikuar tek: bota, më 11:40 02-04-2019 Digjen librat e Harry Potter e Twilight nga priftërinjtë, akti ngjall reagime të forta

Priftërinjtë katolikë në Poloninë e Veriut kanë bërë një akt që ka sjellë shumë reagime në rrjetet sociale duke djegur librat e Harry Potter dhe Twilight.

 

Sipas BBC bëhet fjalë për grupin fetar, “SMS from Heaven Foundation” një skuadër që i dërgon besimtarëve pjesë nga Bibla në telefon me sms dhe orgazizon takime në kishë.

Besimtarët dhe priftërinjtë u mblodhën në qytetin e Kozlain atje ku ndezën një zjarr të madh dhe dogjën librat e Harry Potter, Twilight, maska afrikane si dhe çdo libër tjetër që ata e konsideroinë si vepër e djallit.

Ky akt ka bërë tashmë xhiron e mediave në botë dhe shumë kanë reaguar në rrjetet sociale me pyetjen “A jemi ende në Mesjetë...?”

55925696_491181501415705_7217492610200371200_n.png

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010419130325317
array(1) { ["section"]=> string(92) "digjen-librat-e-harry-potter-e-twilight-nga-prifterinjte-akti-ngjall-reagime-te-forta-158868" }