Digjet autobusi në Paris, dëgjohen thirrje Allahu Akbar

Publikuar tek: bota, më 13:07 04-08-2016

Një grup të rinjsh në Paris kanë ndalur një autobus dhe i ka vënë flakën me koktej molotovi.

Në një video që po qarkullon në rrjetet sociale dëgjohen edhe thirrje Allahu Akbar.

Sulmi ka ndodhur javën e kaluar në lagjen Sen Deni, por xhirimet janë publikuar të mërkurën në mbrëmje.

Të rinjtë i kanë bllokuar rrugën autobusit, nxjerrin jashtë shoferin dhe djegin mjetin.

Mësohet se nga ky incident nuk ka të lënduar.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0065171718597412
array(1) { ["section"]=> string(60) "digjet-autobusi-ne-paris-degjohen-thirrje-allahu-akbar-48747" }